БО Луганське обласне товариство "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"

В рамках меморандуму про співпрацю з Сєвєродонецьким районним відділком № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Луганській області психолог БО "100% Життя" Рубіжне" Катерина Перевеслова проводить психологічні консультації з клієнтами пробації, коли психолог взаємодіє з пацієнтом для розв'язання різноманітних проблем, пов’язаних з поведінкою, особистими стосунками, роботою тощо.

 

У психологічній роботі Катерина використовує МАК - метафоричні асоціативні карти. Вони призначені для роботи з підсвідомістю — знаходження внутрішніх блоків, перешкод, страхів та вирішення конфліктів, які вони створюють, адже джерелом всіх наших труднощів є ми самі. Карти допомагають опрацьовувати усі моменти, що служать для нас причинами проблем. Яскраві образи допомагають відродити події минулого, а без цього складно аналізувати та розбиратися у теперішньому. Десь там, в одній з подій минулого, знаходиться початок проблеми.

 

Процес психотерапії за допомогою МАК виглядає так: перед людиною знаходиться розкладена у вільному порядку колода зображеннями догори. Психолог ставить питання і клієнт підбирає карти для свого стану, як він це відчуває. Техніка вважається безпечною, повністю контрольованою, що викликає довіру і спокій, а тривожність зменшується.

 

Роль психолога полягає у тому, щоби ставити питання, що прояснюють деякі аспекти процесу, такі як: «Коли ви стикаєтеся з кризою — що вам допомагає? Що вас турбує? Хто може вам допомогти? Хто вас турбує? Як би ви закінчили свою історію?».

Одним з основних механізмів карток є закон проєкції. Насправді вони є стимулом, який викликає асоціації потоків, які містять інформацію про внутрішній світ людини. Карти — це об’єкт, на який проєктується матеріал духовних переживань людини.

 

Метафоричні карти в роботі психолога – це потужний і ефективний інструмент, що дозволяє досліджувати асоціації та образи людського підсвідомого.